Kolekcja Merynos Australijski Tumbler

Bazą do produkcji materiału odmiany Tumbler jest runo owcze pozyskiwane od owiec rasy Merynos Australijski. Wełna ta jest surowcem w 100% naturalnym najwyższej jakości. Materiał wełniany Merynos Australijski Tumbler uzyskiwany jest dzięki unikalnemu procesowi obróbki runa owczego. To wszystko sprawia że wełna Merynos Australijski Tumbler jeszcze lepiej akumuluje ciepło, jest bardzo delikatna i miła w dotyku. Dodatkowo struktua włosa typu “baranek”  powoduje że wełna nie ugniata się i jest cały czas tak samo puszysta nawet po wielu praniach. Wełna Merynosów Australijskich pozyskiwana jest od owiec zamieszkających tereny pozbawione zanieczyszczeń. Największym producentem runa owczego Merynosów Australijskich jest Australia i Nowa Zelandia. Owce rasy merynos żyją w surowych warunkach – w zimie temperatura spada nawet do -20 stopni C, natomiast latem sięga 40 stopni C.

To wszystko sprawia że pozyskiwane runo owcze posiada szereg unikalnych właściwości o których możecie Państwo przeczytać poniżej:

  • Wełna merynosów australijskich w odróżnieniu od zwyklej wełny jest przyjemna w dotyku i nie gryzie.
  • Śpiąc pod wełną od razu odczuwamy ciepło, pozwala to na utrzymanie stałej temperatury ciała, a wiec koniec z odkrywaniem się w nocy.
  • Wełna eliminuje z naszego otoczenia szkodliwe jony dodatnie zastępując je przyjaznymi dla naszego organizmu jonami ujemnymi.
  • Przepuszczając ponad 80% ciepła wełna pozwala uniknąć przegrzewania się i pocenia.
  • Wełna nie powoduje alergii
  • Każdy włos pokryty jest cienką warstwą lanoliny która uniemożliwia rozwój roztoczy oraz bakterii a ponadto nawilża i pielęgnuje nasza skórę.

Zobacz produkty w naszym sklepie